ART / Etchings etc / Copper engraving 11707368
*
nr 1170 7368
COPPER ENGRAVING
6 parts, Palmstruch, Svensk botanik, hand coloured, 1800-talets början, subject: 19x11,
6 st, Palmstruch, Svensk botanik, handkolorerade, 1800-talets början, motivet: 19x11
Estimate:
1200
Sold:
SEK 1100
Auction date:
Monday Mars 19 2018
at 19:41:33
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/3 17:02:46
1
1.000 kr
19/3 19:36:10
2
900 kr
19/3 19:36:10
1
1.000 kr (Robot)
19/3 19:36:27
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik handkolorerade kopparstick palmstruch svensk botanik
-
8052 ETCHING
David Ahlqvist (1900-1988), Sweden. Signed, Kaktus..//
Auction ends
today
20 maj at 19:11
-
8009 ETCHING
Einar Norelius (1900-1985), Sweden. "Snäcka". Sign..//
Auction ends
today
20 maj at 18:07
-
8378 ETCHING
Eva Stockhaus (b. 1919), Sweden. "Den gamla vedbod..//
Auction ends
today
20 maj at 18:23
-
8099 ETCHING
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sweden. Signed, "b..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:43
-
8084 ETCHING
Mona Johansson. Still life. Signed, numbered 167/3..//
Auction ends
today
20 maj at 19:58
-
8213 ETCHING
ok ej sign, Paris. Image dimensions: 20x16 cm, out..//
Auction ends
today
20 maj at 18:24
*
COPPER ENGRAVING
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 1170 7368
COPPER ENGRAVING
6 parts, Palmstruch, Svensk botanik, hand coloured, 1800-talets början, subject: 19x11,
6 st, Palmstruch, Svensk botanik, handkolorerade, 1800-talets början, motivet: 19x11
Estimate: | 1200 |
---|---|
Sold: | SEK 1100 |
Auction date: |
Monday Mars 19 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
19/3 17:02:46 | 1 | 1.000 kr |
19/3 19:36:10 | 2 | 900 kr |
19/3 19:36:10 | 1 | 1.000 kr (Robot) |
19/3 19:36:27 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik handkolorerade kopparstick palmstruch svensk botanik
-
8052 ETCHING
David Ahlqvist (1900-1988), Sweden. Signed, Kaktus..//
Auction ends
today
20 maj at 19:11 -
8009 ETCHING
Einar Norelius (1900-1985), Sweden. "Snäcka". Sign..//
Auction ends
today
20 maj at 18:07 -
8378 ETCHING
Eva Stockhaus (b. 1919), Sweden. "Den gamla vedbod..//
Auction ends
today
20 maj at 18:23
-
8099 ETCHING
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sweden. Signed, "b..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:43 -
8084 ETCHING
Mona Johansson. Still life. Signed, numbered 167/3..//
Auction ends
today
20 maj at 19:58 -
8213 ETCHING
ok ej sign, Paris. Image dimensions: 20x16 cm, out..//
Auction ends
today
20 maj at 18:24